Jak powinniśmy zebrać dowody oraz następnie wygrać w sądzie?

Categories Społeczeństwo
Adwokat od rozwodów

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obojętnie w jakich sprawach sądowych wygrywa ten z nas kto ma znacznie mocniejsze dowody. Musimy jednak wiedzieć, że każde nasze stwierdzenie spotyka się automatycznie z odpowiedzią strony drugiej. Miedzy innymi również dlatego nie możemy poprzestać tylko i wyłącznie na słowach.

Gdy nam w grę wchodzi naprawdę duży majątek, a nasz rozwój zdaje się przypominać grę w szachy to w zasadzie każdy nasz ruch musi być dobrze przemyślany oraz także pewny. Gdy składamy w sądzie pozew o rozwój to musimy być świadomi, że powoduje to automatycznie konieczność zgromadzenia przez nas odpowiedniego dowodowego materiału. To właśnie dzięki niemu dany sąd będzie mógł dokładnie ustalić, że na przykład pomiędzy parą małżonków nastąpił zupełny oraz jednocześnie trwały rozkład małżeńskiego pożycia. Dowodem w naszym procesie rozwodowym może być w zasadzie każde poznawcze źródło. Winę małżonka jak i także okoliczność zupełnego oraz trwałego rozpadu związku możemy w stanie udowodnić nie tylko i wyłącznie za pomocą dokumentów czy to urzędowych czy też prywatnych, ale także za pomocą zeznać świadków.

Adwokat specjalizujący się w rozwodach

Naszym świadkiem może zostać obojętnie jaka osoba. Naszym świadkiem może zostać obojętnie jaka osoba. Może to być nasz przyjaciel, nasz znajomy, członek naszej rodziny oraz nawet każda osoba nam obca. W wypadach, które wymagają od nas specjalnych wiadomości na przykład z zakresu psychologii czy też z zakresu medycyny zdrowotnej może zaistnieć konieczność powołania sądowego biegłego czy też przeprowadzenia dowodu z opinii na przykład Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego. W zależności od tego jak nasz proces będzie przebiegał to sąd może nawet dopuścić dowody z zakresu: fotografii, fotokopii, telewizji, filmu, taśm głosowych, płyt czy też nawet rysunków.

Badania laboratoryjne typu DNA czy też badanie grupowe krwi także mogą pozostać naszym dowodem. Jednak potrzeba powołania wyżej wymienionych przeze mnie dowodów jest konieczna tylko i wyłącznie w przypadku na przykład zdrady małżonków. Musimy jednak pamiętać, że w tak naprawdę każdej sytuacji, podczas której przygotowujemy się do pisania pozwu rozwodowego to musimy uzyskać z samego Urzędu Stanu Cywilnego akt urodzenia się dzieci czy akt małżeństwa.

Przygotowanie do samej rozwodowej rozprawy naprawdę warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Na pewno pewnego rodzaju taktyka musi być z naszym adwokatem omówiona i opracowana. W zasadzie to adwokat od rozwodu stanowić może oparcie, którego poszukujemy. Koszty współpracy z adwokatem ustalane są indywidualnie.

Przed rozwodem musimy wykonać odpowiednią pracę oraz zebrać dowodowy materiał. W zasadzie to powinniśmy wiedzieć, że rozwód to nie ani łatwy, ani prosty, ani też przyjemny proces. Musimy to naprawdę wziąć pod uwagę. Wcześniejsze się przygotowanie może na nas naprawdę dobrze działać. Co więcej tak odpowiednie przygotowanie będzie nam dawało większą możliwą gwarancję o wygraniu sprawy, a przynajmniej na jej wielkie prawdopodobieństwo.

Warto również zwrócić uwagę na lokalne możliwości i wsparcie. Lokalni prawnicy, tak jak np. prawnik z Rzeszowa, może zaoferować cenne doświadczenie i możliwości, które są kluczowe na początku tak delikatnego procesu jak rozwód.