Jak pielęgnować włosy?

Categories Społeczeństwo
Artystyczne zdjęcie włosów

Włosy to jeden z ważniejszych elementów naszego wyglądu. Zadbane i piękne świadczą o naszym dobrym zdrowiu. Wyglądem i kondycją włosów przejmują się nie tylko panie, ale także panowie. Niestety, nie każdego z nas natura obdarzyła lśniącymi i gęstymi włosami. Nie musimy się jednak załamywać. W aptekach i drogeriach a także sklepach zielarskich możemy zakupić kosmetyki do pielęgnacji włosów: szampony do różnego typu włosów, maseczki, balsamy i odżywki, które poprawią kondycję każdego rodzaju włosom.

Jednak czasem codzienna pielęgnacja włosów, nawet bardzo staranna, nie zapobiegnie wypadaniu włosów. Problem ten może mieć wiele przyczyn, takich jak niewłaściwe dieta, brak witamin, choroby, osłabienie organizmu.

Pielęgnacja włosów, by była skuteczna, musi być jednak odpowiednia. Kosmetyki, a także wiele domowych sposobów na zdrowe włosy, powinny być dostosowane do rodzaju włosów, pory roku. Pielęgnacja włosów latem to przede wszystkim ochrona przed promieniami UV i odpowiednie ich nawilżenie. Ochrona włosów zimą to ich nawilżenie i nie narażanie na przemrożenie.

Prawidłowa pielęgnacja włosów na co dzień

Jednak kosmetyki do pielęgnacji włosów działają tylko od zewnątrz. By naprawdę móc poszczycić się pięknymi i zdrowymi włosami, należy zadbać o nie od wewnątrz. Podstawą jest to oczywiście odpowiednia dieta na zdrowe włosy, bogata w witaminy i mikroelementy. Pomocne okazać się mogą także różne suplementy diety na zdrowe włosy, zawierające oprócz witamin także wyciąg ze skrzypu polnego.

Jednak nie zawsze możemy stosować kapsułki i kosmetyki, gdy chcemy poprawić kondycję naszych włosów. Niektóre preparaty do pielęgnacji włosów nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży. Oczywiście istnieją sposoby na pielęgnację włosów w ciąży. Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, są naszą wizytówką. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jeśli więc chcemy długo cieszyć się pięknymi, gęstymi i lśniącymi włosami, otoczmy je odpowiednią opieką. Codzienne, proste zabiegi mogą zapewnić naszym włosom świetny wygląd.

Najbardziej twarzowe fryzury

Niesamowity wpływ na nasz wygląd zewnętrzny ma odpowiednio dobrana fryzura. Przy pomocy fachowego cięcia oraz dopasowanej do naszego kształtu twarzy fryzury, jesteśmy w stanie ukryć niedoskonałości urody i podkreślić nasze walory. A oto jakie rozróżniamy typy twarzy i jakie w związku z tym powinniśmy dobierać do nich fryzury.

Ciemne naturalne włosy

Twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem oraz wydłużonym podbródkiem. Dla tego typu twarzy polecana jest fryzura gładka lub z delikatnymi falami, niekorzystnie wyglądają w tym przypadku włosy długie i przedziałek pośrodku głowy.

Twarz okrągła to pełne policzki, zaokrąglona broda i niskie czoło. Fryzura idealna to włosy średniej długości po ramiona, najlepiej pocieniowane. Jeżeli już zdecydujemy się na krótkie włosy, powinny one być również pocieniowane, wskazany jest tzw. “nieład artystyczny”. Bardzo dobrze prezentują się również na głowie loki i włosy pofalowane, natomiast osoby o tego typu urodzie powinny wystrzegać się przedziałka i długiej grzywki.

Rombowy kształt twarzy odznacza się wąską szczęką i czołem oraz szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi. W tym przypadku fryzura powinna się rozszerzać u dołu, natomiast policzki powinny być maskowane przez kosmyki włosów.

Osoby o gruszkowym kształcie twarzy posiadają wąskie czoło, szeroką szczękę i policzki. Dla takich osób najlepsze są fryzury półdługie i kręcone, natomiast powinny one unikać fryzur rozszerzających się ku dołowi.

Przy sercowym kształcie twarzy czoło jest szerokie, kości policzkowe bardzo wyraźne, a broda mała. Idealną fryzurą dla takiego kształtu twarzy jest fryzura z półdługich włosów z przedziałkiem na boku, końce włosów powinny być puszyste albo kręcone. Należy natomiast wystrzegać się włosów bardzo krótkich, np. na jeżyka.

I jeszcze twarz prostokątna, która charakteryzuje się wysokim czołem, szczupłymi policzkami i wydłużoną brodą. Dla takiej twarzy najlepsza będzie fryzurka krótka, włosy kręcone lub lekko pofalowane. Osoby o takich kształtach twarzy powinny unikać noszenia włosów prostych i upinania koka bez grzywki.