Ile kosztują sadzonki truskawek?

Categories Produkty i towary
pyszne truskawki

Prowadzenie czy tworzenie plantacji truskawek wymaga kupowania odpowiednich sadzonek. Dzięki nim każdego sezonu można liczyć na bardzo owocne zbiory i można być bardzo zadowolonym z postawienia na konkretnego rodzaju produkty dla siebie, które to w swojej roli sprawdzą się bardzo dobrze i będą maksymalnie opłacalne i korzystne.Warto zatem wybierać takie odmiany, które posiadają dobry stosunek ceny sadzonek do przyszłych plonów. Dzięki temu plantacja będzie rentowna, a sama uprawa będzie należała do bardzo przyjemnych. W dalszej części tekstu przedstawiamy zatem ceny poszczególnych sadzonek, aby pomóc wszystkim plantatorom w wyborze tych najbardziej odpowiednich dla siebie, które to w swojej roli sprawdzą się bardzo dobrze.

 

Dobieranie sadzonek do typu gleby

Poszczególne odmiany truskawek niekiedy wymagają odrobinę innego typu gleby czy warunków pogodowych. Bardzo istotne jest zatem dobranie odpowiedniej odmiany do posiadanego pola. Dzięki temu plony będą obfite każdego roku. Będzie można tym samym bardzo dużo zyskać na takim działaniu i będzie można czerpać radość z takiego podejścia do sprawy.

Dodatkowo wpływ na sadzonki ma również sam typ uprawy i to czy będzie to uprawa polowa czy tunelowa. Niektóre sadzonki sprawdzają się tylko w jednej z tych upraw, a inne w obydwóch.

Bardzo istotne przy dobieraniu odpowiednich sadzonek jest również określenie okresu zbiorów. Różne sadzonki dają plony w różnych miesiącach i bardzo istotne jest dopasowanie okresu plonów do swoich potrzeb. Można w ten sposób bardzo dużo zyskać.

 

Ceny sadzonek truskawek

Ceny poszczególnych sadzonek zależą przede wszystkim do ich rodzaju i wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Poniżej przedstawiamy kilka odmian wraz z ich cenami:

  • CLERY – około 15 zł za 10 sadzonek
  • SENGA SENGANA XXL – około 1,5 zł za 1 sadzonkę
  • AMPEL – truskawka wisząca, cena około 60 zł za 5 sadzonek
  • POLKA – około 15 zł za 10 sadzonek
  • OLBRZYMIA – około 22 zł za 10 sadzonek
  • SENGA SENGANA – około 15 zł za 10 sadzonek
  • CLERY XXL – około 1,5 zł za 1 sadzonkę
  • HONEOYE XXL – około 1,5 zł za 1 sadzonkę

Są to tylko niektóre z odmian truskawek, które można uprawiać. Przy tym łatwo zauważyć, że ich ceny są bardzo zróżnicowane. Najlepiej zatem poznać każdą z odmian i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję na temat tego, na którą z nich najlepiej postawić i którą najlepiej zasiać.

Tworzenie dobrej uprawy

Stworzenie dobrej uprawy truskawek wymaga przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu można dopasować truskawki do danego typu pola i zaplanować wszystko w taki sposób, aby plony były bardzo obfite, a truskawki zdrowe. Sama uprawa wymaga również odpowiedniego nadzoru, który zapewni wszystkim truskawkom bardzo dobre warunki do wzrostu i ochroni je przed wszelkiego rodzaju szkodnikami. Warto zatem jeszcze przed rozpoczęciem uprawy zdobyć wiedzę na temat tego o czym należy pamiętać i na co uważać, a następnie stale doskonalić się w tej dziedzinie już podczas samego prowadzenia uprawy. Można w ten sposób dużo zyskać i być bardzo zadowolonym z postawienia na konkretne w swojej sytuacji sadzonki.

uprawa truskawek

Podsumowanie

Sadzonki truskawek pod względem cen prezentują się zatem bardzo różnie. Warto mieć to na uwadze podczas planowania swojej uprawy i warto pamiętać o tym, aby odpowiednio je dobierać.