Gdzie możemy zastosować garaż blaszany?

Categories Ogólne Informacje

Blaszany garaż niekoniecznie musi pełnić rolę miejsca do parkowania samochodu. Choć z takim jego przeznaczeniem można spotkać się najczęściej, bywa iż jego wnętrze wykorzystuje się również, jako dodatkową przestrzeń magazynową czy warsztatową.

Zastanawiając się nad przeznaczeniem naszego blaszaka, warto od razu bliżej przyjrzeć się różnym, możliwym do wyboru opcjom. Na szczęście, producenci tacy, jak CGT Konstrukcje Stalowe dają do wyboru tak dużą liczbę rozwiązań, że z całą pewnością będziemy w stanie dostosować konstrukcję do swoich oczekiwań.

Garaż blaszany wykorzystany, jako miejsce postojowe dla naszego auta

Pierwszym i najczęstszym zastosowaniem blaszanego garażu jest oczywiście jego klasyczne przeznaczenie. Większość nabywców parkuje w nim swoje auto – po prostu. Nie dziwi to zupełnie, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, jak wielu ludzi nie posiada klasycznych, betonowych garaży. A przecież każdy z nas woli zaparkować auto w miejscu, które można choćby zakluczyć. Taki schron daje zresztą ochronę przed włamywaczami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wieloma innymi niedogodnościami.

Jeśli i my znajdujemy się w grupie osób, które myślą o kupnie blaszaka w tym celu, przemyślmy na ile aut ma starczyć w nim miejsca, jak bardzo liczy się dla nas jakość wykonania oraz czy zależy nam na zadaszeniu pod którym mogą stać na przykład rowery. Producenci rozwiązań tej kategorii, tacy jak CGT Konstrukcje Stalowe zapewniają bowiem, że do wyboru pozostaje nie tylko rodzaj blachy, ale i wielkość oraz wszystkie inne parametry garażu. Każdy projekt jest tu dosłownie szyty na miarę i dostosowany w każdym szczególe pod życzenia klienta.

Garaż blaszany wykorzystany, jako dodatkowa przestrzeń magazynowa

Drugim zastosowaniem blaszanego garażu jest przestrzeń magazynowa. W tego typu schronie możemy przetrzymywać sprzęty do grillowania, dziecięce zabawki z których maluchy korzystają zarówno latem, jak i zimą, kosiarkę do trawy i narzędzia używane w ogrodzie. Jeśli blaszak ma być ustawiony w niewielkiej odległości od domu, z powodzeniem trzymać możemy w nim też wszelkiego rodzaju szpargały i pamiątki, poustawiane w pudłach czy skrzynkach.

Rodzaj przedmiotów, które mają znajdować się wewnątrz naszego blaszaka jest zresztą bardzo istotny. Jeśli bowiem tego rodzaju garaż chcemy postawić na placu budowy, by tam służył, jako przestrzeń magazynowa na ciężkie sprzęty — wymagana jest zupełnie inna jego konstrukcja. Zanim przejdziemy do zakupów, dobrze się zatem zastanówmy co tak naprawdę  będziemy w schronie magazynować.

Garaż blaszany wykorzystany, jako warsztat

Kolejnym, już ostatnim pomysłem na wykorzystane blaszaka jest stworzenie w nim warsztatu. I tu musimy jednak podjąć kilka strategicznych decyzji, a przede wszystkim — odpowiedzieć sobie na pewne kluczowe pytania. Między innymi: czy potrzebujemy dużo miejsca na narzędzia? Czy lepsze będzie zamontowanie drzwi pojedynczych, czy podwójnych? Czy zależy nam za zadaszeniu pod którym będziemy mogli parkować auto? To wszystko ma znaczenie, bo raz zamówiony produkt ciężko będzie później wymienić. Szczególnie jeśli powstał on na nasze indywidualne zamówienie i tworzony jest wyłącznie z myślą o nas.

Niezależnie od celu i przeznaczenia naszego garażu, pamiętajmy zawsze o jednym — wysoka jakość tego typu produktów jest kwestią zasadniczą. To od niej zależeć będzie, jak długo posłuży nam blaszak i jak funkcjonalny stanie się w roli magazynu czy warsztatu.