Dlaczego warto trenować krav magę w Kravgym?

Categories Zdrowie

Pewnie bardzo wiele razy na filmach sensacyjnych widziałeś imponującą walkę, w której jednym ruchem ręki można było powalić przeciwnika na łopatki. To właśnie jest krav maga, którą możesz trenować na terenie Wrocławia i Legnicy. Mimo widowiskowej techniki, służy ona przede wszystkim do skutecznej samoobrony. W treningu krav magi może wziąć udział niemal każdy, a nauka chwytów wymaga ogromnego zaangażowania i samodyscypliny. Owocem tych starań będzie niebywała siła fizyczna oraz psychiczna. Zainteresowany tematem? Dziś opowiemy trochę o krav madze i odniesiemy się do wiedzy i doświadczenia Kravgym, szkoły działającej na terenie Wrocławia i Legnicy.

Czym jest krav maga?

Krav maga to system walki stworzony specjalnie dla Sił Obronnych Izraela, wymyślony przez Imiego Lichtenfelda w latach 30-tych XX wieku. Jest mieszanką kilku stylów oraz technik walki, m.in. judo, jiu jitsu, muay thai, boksu oraz zapasów. Krav maga od początku swojego istnienia wykorzystywana była przez służby mundurowe, czyli wojsko, policję, jednostki specjalne, jednak niebywała skuteczność i funkcjonalność tego systemu spowodowały, że stał się on popularną sztuką walki na całym świecie.

Krav maga wykorzystuje naturalne wzorce ruchowe każdego człowieka oraz jego naturalne odruchy, które posiada każdy człowiek, kiedy przyjdzie mu się bronić przed jakimkolwiek atakiem. Podczas treningu krav magi największy nacisk kładzie się więc na obronę lub też atak w rzeczywistych sytuacjach potencjalnego zagrożenia. Chwyty wykorzystywane w trakcie krav magi mogą trwale uszkodzić każdego napastnika. Główne chwyty krav magi to przede wszystkim dźwignie, pchnięcia, kopnięcia oraz uderzenia. Stosuje się je zazwyczaj w bardzo czułe okolice twarzy, jak i głowy, jamy brzusznej, miejsc intymnych, a także stawów.

Trening krav magi w Kravgym

Krav maga nie jest określana jako sport, lub też system samoobrony. W szkole Kravgym treningi krav magi nie polegają więc na klasycznej rywalizacji, ale na nauce podstawowych technik, które pomogą nam w przyszłości skutecznie obronić się przed potencjalnym napastnikiem. Jaki jest więc główny cel takich treningów? Nabycie umiejętności samoobrony, aby następnie unieruchomić agresora lub pozbawić go możliwości dalszej walki. Sztuki walki krav maga przydają się na terenie Wrocławia i Legnicy niestety coraz częściej dochodzi do napaści, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Warto więc aby mieszkańcy tych miast potrafili się skutecznie bronić. Krav maga to świetne rozwiązanie.

Trening krav magi w Kravgym rozpoczyna się od rozgrzewki cardio, która ma poprawić ogólną kondycję uczestnika. Następnie przechodzi się do ćwiczenia pozycji bojowych, a także nauki trzymania gardy. Późniejsze etapy treningu zależą od postępów grupy, ale zazwyczaj wykonuje się wskazane chwyty krav magi w parach. Instruktorzy Kravgym na początku zajęć wytłumaczą sens krav magi i opowiedzą o najważniejszych zasadach i regułach, których należy przestrzegać na treningu, jak i poza nim.

Sztuki walki Wrocław

Zasady treningu krav magi

Trening krav magi zakłada kilka bardzo istotnych zasad. Wśród nich obowiązuje między innymi zasada minimalizacji wykonywanych ruchów i maksymalizacji ich skuteczności. Oznacza to, że dzięki treningom mieszkańcy Wrocławia i Legnicy mogą nauczyć się jednym ruchem unicestwić każdego napastnika. Jednocześnie, mogą nauczyć się podejmować jak najmniejsze ryzyko własnych działań. Będziemy potrafili szybko ocenić sytuację zagrożenia i dopasować do niej odpowiednie chwyty i ruchy tak, aby nie stała się nam krzywda, a nasz przeciwnik został skutecznie powstrzymany.

Trening krav magi to nie tylko nauka czysto fizycznych umiejętności, ale również nabywanie zdolności psychicznych. Chodzi tu głównie o umiejętność zachowania zimnej krwi oraz spokoju w sytuacjach zagrożenia. Taką sytuacją z pewnością jest niebezpieczeństwo utraty życia w momencie, kiedy ktoś atakuje nas i chce nam zrobić wielką krzywdę. W Kravgym zdobędziesz pewności siebie i nauczysz się zdecydowanej postawy. Tu nie ma miejsca ani czasu na to, aby się wahać i zastanawiać. Nasze ruchy muszą być zdecydowane i nieomylne, ponieważ może zdarzyć się, że okazję do ich wykonania będziemy mieć tylko jeden raz.

Podczas treningu krav magi we Wrocławiu lub Legnicy nauczymy się również przewidywać sytuacje zagrażające naszemu życiu oraz jak je rozpoznawać. Mimo wszystko ten styl walki nie zakłada ataków, ale przede wszystkim samoobronę. Krav maga to umiejętność, która może uratować Cię w wielu sytuacjach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Kravgym!