DJ na wesele – jak go wybrać?

Categories Usługi
dj-na-wesele

DJ na wesele zapewni nam atrakcje w postaci muzyki, nieodłącznej części każdej zabawy. Żeby go dobrze wybrać, należy dobrze popytać naszych znajomych, ponieważ DJ godny polecenia jest na wagę złota. Gdy znamy DJa, z którym jesteśmy dość blisko – nie mogliśmy lepiej trafić. Wesele jest najpiękniejszym dniem w naszym życiu, więc warto dłużej i dokładniej poszukać kogoś naprawdę wyjątkowego. W trakcie trwania długiego wesela i poprawin musi zostać nam zapewniona fachowa obsługa sprzętu, niezapomniany wokal i talent. DJa wybiera się na wiele różnych okazji. Zwykle możemy mieć dylemat pomiędzy DJem a orkiestrą na nasze wesele. Zależy jakimi jesteśmy ludźmi, czy wolimy klasykę czy mamy poczucie humoru i wolimy się zabawić bardziej na wesoło.

Odpowiedni DJ

Żeby mieć pewność, że na naszym weselu będziemy bawić się świetnie – najlepiej będzie, jak skontaktujemy się ze znajomym DJem. Osoby zawodowo zajmujące się obsługą różnych imprez, poradzą sobie świetnie i, co za tym idzie – w towarzystwie wielu znajomych będą się czuli bardziej pewni siebie i sami będą się świetnie bawić. Zawsze warto poprosić znajomego DJa o to, żeby pełnił funkcję wodzireja na naszym ślubie. Wiedząc kim ta osoba jest, raczej się nie zawiedziemy. Oprócz DJa możemy oczywiście dobrać wokal kobiecy lub męski. DJ dodatkowo, musi być otwarty do ludzi, żeby zachęcić ich do zabawy, musi umieć zachwycić publiczność. Jeżeli wybierzemy DJa i trafimy źle, będziemy mieli niemiłą pamiątkę na całe życia, a zdjęcia i jakiekolwiek filmy i filmiki z uroczystości nie będą chętnie oglądane. Z ponurym lub zbyt żywym DJem raczej nikt nie będzie się zbyt dobrze bawił.

DJ a orkiestra

Wielu ludzi planując wesele zazwyczaj zastanawia się jaki styl oprawy muzycznej wybrać. Na części wesel  taką rolę odgrywa orkiestra, jednak nikt nikomu nie narzuca, że to zawsze ma być orkiestra. Ludzie, zwłaszcza bardzo młodzi chętnie wybierają DJa, bo lubią się bawić bardziej ‘’na bogato’’. Przy tym całym weselnym zamieszaniu nie wolno zapomnieć o oprawie muzycznej. Warto również zwrócić uwagę na osoby starsze i dzieci.

Dobrze by było, żeby muzyka pasowała wszystkim, jednak jest to dzień Pary Młodej i mogą oni wybrać DJa, ewentualnie dać mu repertuar i wszyscy będą się świetnie bawić.

dj-weselny-koss
Jak uważa dj na wesele Robert Koss – najważniejsze to złapać świetny kontakt z gośćmi weselnymi. W dużej mierze od wodzireja zależy to, czy ludzie będą chcieli się bawić, czy też nie.

Sam DJ czy z wokalem?

Jeżeli komuś wystarczy sama muzyka i DJ, nie musimy dobierać dodatkowych osób. Natomiast, jeżeli koniecznie chcemy mieć na swoim weselu wokal , możemy zatrudnić na ten dzień dwoje ludzi do oprawy muzycznej. Zwykle takie osoby, mające doświadczenie umieją nie tylko świetnie zaśpiewać i zagrać, ale też mają odpowiednie podejście do publiczności. Wokal znacznie ożywi pracę DJa, jednak gdy wybieramy znanego nam dobrze DJa, wiemy jaka to osoba i jak potrafi się bawić – nie musimy potrzebować dodatkowej osoby. Wszystko oczywiście musi być bardzo dokładnie ustalone przez przyszłych nowożeńców odpowiednio wcześnie.