Czym jest Sala Doświadczania Świata?

Categories Produkty i towary

Sala Doświadczania Świata jest miejscem, w którym osoby niemające możliwości odczuwania wszystkich zmysłów, mogą doświadczyć ich właśnie w takiej Sali. W Sali owej znajduje się wiele różnych stymulacji, które dopasowane są do potrzeb pacjenta. Sala Doświadczania Świata pozwala na wyciszenie się i uspokojenie. W owej Sali jest ograniczony dostęp do naturalnego światła słonecznego, dzięki czemu pacjenci mogą odczuwać owe stymulacje i odbierać bodźce, które na co dzień są dla nich abstrakcją przez nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu lub pewnych obszarów znajdujących się w mózgu.

Sala doświadczania świata – z myślą o kim została stworzona?

Sala Doświadczania Świata została zaprojektowana i stworzona z myślą o osobach, których odbieranie i rozpoznawanie niektórych bodźców jest upośledzone w pewnym stopniu. Najczęściej na owej Sali przebywają pacjenci z różnymi stopniami niepełnosprawnościami. Są to na przykład osoby z różnymi rodzajami upośledzenia umysłowego, lub porażenia mózgowego. Pacjentami także często dzieci z zespołem Downa, czy dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jednak pacjentami nie muszą być jedynie dzieci. często na Salach Doświadczania Świata spotyka się także pacjentów z różnymi chorobami psychicznymi czy autyzmem. Sala także jest dobrym wyborem kuracji dla starszych osób, które cierpią na demencję.

Jak często się na nią uczęszcza?

Uczęszczanie na Salę Doświadczania Świata jest znaczącym elementem w terapii, jednak zajęcia mogą się odbywać raz lub dwa razy w tygodniu. Jest to odpowiednia liczba zajęć, jaką można odbyć w tygodniu. Ostatnimi czasy jest dosyć dużo chętnych do uczęszczania na zajęcia w Sali Doświadczania Świata. Ponadto zajęcia takie bywają kosztowne. Stanowi to swoisty rodzaj rehabilitacji, więc na zajęcia należy uczęszczać regularnie i być aktywnym. Sala ta służy poznawaniu świata i odświeżaniu naszych zmysłów. Ponadto, klimat jaki panuje w owej Sali jest niezwykły, warto więc z niej korzystać.

sala_doswiadczen

Jakie są cele korzystania z Sali?

Celem korzystania z Sali Doświadczania Świata jest pobudzenie zmysłów. Wzrok, słuch, węch, dotyk i smak są odpowiednio rozbudzane w Sali i pacjenci dzięki temu mogą w pełni korzystać ze swojego organizmu. Inny cel Sali to zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa i komfortu fizycznego oraz psychicznego. Jest to również forma aktywności, która ma zachęcić podopiecznych do nawiązania z drugą osobą relacji i pozbycia się lęku i uczucia stresu. Zajęcia są przygotowywane dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.

Gdzie można znaleźć taką salę?

Sala Doświadczania Świata Liger zapewne znajduje się tylko w większych miastach. Jest to bowiem duże przedsięwzięcie i wymaga wielu przygotowań do zbudowania takiej Sali i sprowadzenia wielu animatorów, którzy będą opiekować się pacjentami. Najszybciej znajdziemy Salę w Internecie. Musimy znaleźć taką, która będzie znajdowała się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.