Czy własna firma świadcząca transportowe usługi jest opłacalna?

Categories Motoryzacja

Na początku chciałabym się skupić na właśnie tytułowym pytania. Owszem zgłębiając się ku odpowiedzi na to pytanie rzeczywiście możemy stwierdzić, że firma która świadczy usługi transportowe jak najbardziej się opłaca. Nie mamy co do tego nawet najmniejszych wątpliwości. Usługi transportowe to w zasadzie olbrzymia szansa na nasz sukces. Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnej formy transportowej. Jednak czy oby na pewno rynek nie nasycił się już tego rodzaju działalnościami gospodarczymi?

Jaki transport wybrać?

Decydując się na takową firmę musimy oczywiście w tym temacie dokładnie się zorientować. Jednak tak naprawdę czy to się opłaca czy też nie przekonamy się dopiero gdy firmę świadczącą usługi transportowe otworzymy i już trochę ją poprowadzimy. Musimy się przecież rozeznać co i jak. Jednak jeszcze wcześniej powinna nam być dokładnie znana charakterystyka branży jaką są usługi transportowe. Musimy wiedzieć czym powinniśmy dysponować, by stać się dobrą firmą świadczącą usługi transportowe. Jakby nie było jest to naprawdę duża inwestycja. Jeśli chodzi o samo wyposażenie takowej firmy to oczywiście są to samochody. Jakby nie było to właśnie zarówno samochody typowo dostawcze jak i także samochody typowo ciężarowe są największym czyhającym na nas wydatkiem. Musimy liczyć się z olbrzymi kosztami. Dlatego też jeszcze przed otwarciem swojego własnego biznesu musimy ocenić dokładnie jej opłacalność. By ją ocenić musimy dokładnie wiedzieć od czego głównie opłacalność firmy zależy. Na opłacalność firmy głównie wpływa lokalizacja oraz region, na której terenie swoje usługi transportowe świadczymy. Analiza ta nie może być po przysłowiowych łebkach tylko oczywiście musi być dogłębnie przeprowadzona. W jednych regionach będziemy mieć dużo większą konkurencję, a w innych możemy mieć ten komfort, że będziemy działać samodzielnie.

bdtransport

Lepiej powierzyć transport zawodowcom

Oj tak jest to komfort. Jeśli chcemy być uważani za firmę dobrą na rynku usług transportowych to oczywiście musimy mieć samochody. Świadczenie tak zwanego transportu specjalistycznego jest chyba najbardziej cenione w tejże właśnie branży. Zdecydowanie powinniśmy rozwijać swoją firmę także o inne rodzaje naszych pojazdów. Gdy nasza lokalizacja do tego jest jeszcze bardzo dobra to nasz biznes może naprawdę okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak zasada, którą musimy pod uwagę brać mówi nam jasno, że im więcej posiadamy samochodów tym większy będzie nam potrzebny samochody parking. Największą jednak wagę powinniśmy zwrócić na pewno na swoich zleceniodawców. Jak powszechnie wiadomo klient nasz Pan. To przecież właśnie żyjemy z klientów i o nich najbardziej powinniśmy dbać. Stałych zleceniodawców powinniśmy sobie cenić jednak najbardziej. To właśnie oni mogą nam nawet kilkukrotnie zwiększyć opłacalność naszej firmy. Bez zleceń czy to jednorazowych czy też stałych naprawdę firma świadcząca usługi transportowe nie ma najmniejszego prawa istnieć. Musimy tak naprawdę walczyć o każde nowe zlecenie. Zdecydowanie na samym początku naszej działalności musimy liczyć się z tym, że będzie nam ciężko.