Czy warto wysłać dziecko do prywatnego przedszkola?

Categories Społeczeństwo
przedszkole prywatne

Kiedy nasze dziecko dorasta do wieku szkolnego lub przedszkolnego stoimy przed wyborem przedszkola lub szkoły dla niego. Zależy nam, by dziecko miało zapewniony wysoki poziom nauki oraz możliwie najszersze pole rozwoju. Dlatego warto zdecydować się na prywatne przedszkole, ponieważ właśnie w takim opiekunowie przywiązują wagę do dzieci, ich rozwoju, sposobu nauczania oraz zachowań. Prywatne przedszkole to najlepszy wybór, by mieć ciągłą możliwość monitorowania rozwoju naszego dziecka. Przedszkola prywatne przywiązują ogromną wagę do swoich podopiecznych, proponowanego im programu oraz sposobu ich wychowania.

Nauka języków w prywatnym przedszkolu

Rozwój dziecka jest wieloobszarowy. W grę wchodzi nie tylko rozwój fizyczny, ale też społeczny, intelektualny, emocjonalny. Dlatego warto uczyć dzieci języków obcych już od najmłodszych lat. W ten sposób zwiększamy chłonność na wiedzę mózgu naszych podopiecznych. Poznawanie języków obcych w młodym wieku pozwala na wieloobszarowy rozwój mózgu, a w przyszłości łatwiejsze przyswajanie danych. Dodatkowo jeśli dziecko poznaje nowe języki w młodym wieku – w późniejszym okresie edukacji łatwiej będzie mu przyswoić dany materiał, co okaże się zbawienne.

Basen – zadbaj o zdrowie dziecka

Rozwój dziecka odbywa się oczywiście również na poziomie fizycznym. Bardzo trudno wyuczyć małe dzieci prawidłowej postawy. Z pomocą przychodzi tutaj basen. Nauka pływania w młodym wieku pozwala na uformowanie sylwetki i rozwinięcie się takich mięśni, jak na przykład te na plecach. Wzmacnianie budowy ciała od najmłodszych lat – pozwala na zachowanie zdrowego organizmu przez wiele długich lat. Dodatkowo nauka pływania zwiększy koordynację ruchową, która jest bardzo istotna w codziennym życiu, poprawi postawę, skoryguje ewentualne wady postawy. Istotne jest też, by od najmłodszych lat uświadamiać i przyzwyczajać dzieci do regularnego uprawiania sportów. W ten sposób zapobiegniemy zdrowotnym chorobom i przyzwyczaimy dziecko do zdrowego stylu życia.

Praca w małych grupach w przedszkolu

przedszkole prywatneNiestety przedszkola publiczne wiążą się z przeładowanymi grupami. Wówczas zbyt mała ilość opiekunów może doprowadzić do tragedii i różnego rodzaju patologii wśród dzieci. Dlatego warto wysłać dziecko do przedszkola prywatnego, w którym pod okiem opiekuna bezustannie będą wszystkie dzieci. Z racji małej grupy – będzie on miał też czas i możliwość zareagowania na ewentualne wypadki. Ponadto w małej grupie nauczanie odbywa się dokładniej. Wychowawca może skupić się na każdym uczniu i nauczyć go rozpoznawać kolory, czytać i objąć opieką dziecko, któremu jakieś zajęcie idzie gorzej. Praca w małej grupie pomaga też wyuczyć w dzieciach konsekwencję. Dzieci, które nie radzą sobie z jakąś czynnością mają tendencję do zaniechania jej. W dużej grupie takie zachowanie może pozostać niezauważone. W niewielkich grupach – opiekun zauważy takie zachowanie i zmotywuje dziecko do ukończenia zadania. Takie wywieranie wpływu, by dziecko konsekwentnie kończyło rozpoczęte zadania, zaowocuje w przyszłości dobrymi wynikami w nauce.

Wybranie przedszkola prywatnego to najlepszy wybór dla naszego malucha. Zapewnimy mu szeroki rozwój i porządną opiekę, której niestety może nie odnaleźć w placówkach publicznych. Dodatkowe zajęcia – takie jak nauka języków obcych rozwiną umysł naszej pociechy. Zaś wyjścia na basen zapewnią ogólny rozwój fizyczny, dzięki któremu nasze dziecko będzie mogło cieszyć się prawidłową, zdrową sylwetką. A w przyszłości zdrowymi nawykami. Dodatkowo prywatne przedszkola posiadają małe grupy, dlatego dziecko podczas zajęć może zostać otoczone pełną opieką. Dzięki temu wiemy, że wychowawca dołoży starań w prawidłowe wychowanie naszej pociechy.


W Katowicach prywatną opiekę nad dziećmi oferuje MundoMarino.