Co powinien posiadać hotel biznesowy?

Categories Turystyka

Służbowe wyjazdy, delegacje, konferencje, to w wielu firmach nieodłączny element pracy. By zapewnić pracownikom maksymalny komfort, pracodawcy coraz częściej zwracają większą uwagę na wybór hotelu w którym dokonują zakwaterowania.  Firmy szkoleniowe również. Odpowiednie miejsce nie tylko umila czas spędzony poza domem, ale także ułatwia zdania, którym w czasie wyjazdu trzeba stawić czoło.

Co powinien posiadać hotel biznesowy?

Odpowiedni hotel biznesowy powinien wyróżniać się paroma dość znaczącymi atrybutami. Przede wszystkim powinien być dobrze zlokalizowany, posiadać zaplecze gastronomiczne i oczywiście sale konferencyjne. Jeśli dodać do tego niebanalny wystrój, pełne wyposażenie oraz wykwalifikowany personel – oferta staje się jeszcze atrakcyjniejsza.

Szukając odpowiedniego miejsca, należy więc kierować się kilkoma wytycznymi. Gdy te zostaną wzięte pod uwagę, z pewnością spośród szerokiej oferty uda nam się wybrać ideał w danym mieście.

Hotel biznesowy – odpowiednia lokalizacja

Lokalizacja hotelu, to rzecz bardzo istotna. Szczególnie, jeśli goście zjeżdżają i przylatują do niego z różnych zakątków kraju i świata. W takiej sytuacji, idealnie będzie, jeśli znajduje się on w pobliżu lotniska czy dworca. Plusem jest także bliskość miasta i dostępnych w nim atrakcji turystycznych. Zmęczeni pracą, obowiązkami i konferencjami pracownicy, z całą pewnością wezmą pod uwagę możliwość skorzystania z tego typu rozrywek. Kino, parki, zabytki – lokalizacja hotelu blisko nich, od razu podnosi jego atrakcyjność.

Hotel biznesowy – restauracja

Oczywistym wydaje się również fakt, że goście bardzo cenią sobie możliwość zamówienia posiłku w hotelowej restauracji. Bez opuszczania budynku, na miejscu. Wygodnie i oczywiście smacznie. Taka możliwość jest w większości bardzo komfortowa dla gości. Między jednym spotkaniem, a drugim mogą bez tracenia czasu i poszukiwań restauracji, skorzystać z oferty, którą proponuje im miejsce pobytu.  I choć restauracja i lobby bar, to już w większości standard, wybierając hotel biznesowy zwróćmy jednak uwagę czy aby na pewno nie zabraknie w nim zaplecza gastronomicznego.

Hotel biznesowy – sale konferencyjne

Wymóg, który wydaje się być dość oczywistym. Hotel biznesowy po prostu musi być wyposażony w miejsca, których przeznaczeniem będą szkolenia, konferencje i spotkania. Wnętrza takich sal, nie tylko mieszczą większą liczbę osób, ale również posiadają w swoim wyposażeniu narzędzia potrzebne do przebiegu spotkania. Rzutnik, odpowiednie nagłośnienie, dostęp do laptopa czy Internetu to absolutna podstawa.

Idealnym przykładem hotelu, który stworzony jest na potrzeby biznesowe jest choćby Jasek Premium, hotel we Wrocławiu, który oferuje sale konferencyjno-biznesowe mogące pomieścić do 250 osób. A dzięki połączeniu sal technologią audiowizualną, daje możliwość organizacji konferencji nawet na 400 osób.

Dobry hotel biznesowy daje także dostęp do sali konferencyjnej.

Niebanalny wystrój, pełne wyposażenie i wykwalifikowany personel

Pokoje w których przyjdzie spać gościom, powinny być też odpowiednio wyposażone. W dobrym hotelu biznesowym wystrój pokoi jest nowoczesny, a one same przestronne i dźwiękoszczelne. Posiadają również miejsca przeznaczone do pracy i potrzebne sprzęty elektroniczne. Niektóre hotele zapewniają również sejfy w których przetrzymywać można wartościowe dla nas rzeczy.

Jeśli chodzi o obsługę hotelową, ta powinna być zawsze pomocna. Podróży służbowej towarzyszą bowiem sytuacje w których musimy poradzić się personelu.  Dobrze jest także, gdy recepcja czynna jest całą dobę. Nie należy zapominać również o miłej i sympatycznej atmosferze – w hotelu powinniśmy przecież czuć się komfortowo.

Dodatkowy plus – SPA i strefa wellness

Dodatkowym plusem wielu hoteli jest również SPA i strefa wellness. Baseny, sauny, siłownie oraz zabiegi kosmetyczne proponowane w hotelach, to niewątpliwie duże urozmaicenie dla gości. Po wyczerpującym dniu można się zrelaksować, skorzystać z odprężającego masażu czy wypocić w saunie. Takie atrakcje są szczególnie cenione przez wymagających gości.

Wszystkie wymienione podpunkty, również ostatni w postaci ogólnodostępnej strefy relaksu, to lista zgodnie z którą powinno podejmować się decyzję o wyborze odpowiedniego hotelu biznesowego. Pobyt w takim miejscu powinien być bowiem jak najbardziej komfortowy i urozmaicony, a warunki w nim panujące dostosowane do potrzeb przybyłych gości. W takim otoczeniu żadne szkolenie, konferencja czy spotkanie biznesowe nie ma prawa się nie udać.