Co mówi nauka na temat odchudzania z piperyną?

Categories Społeczeństwo
Odchudzanie dzięki piperynie

 Naprawdę ostatnimi czasy w naszym kraju, w Polsce obserwujemy bardzo wzrastające zainteresowaniem piperyną. A czym jest piperyna? Piperyna jest składnikiem czarnego pieprzu, który zdecydowanie odpowiada za jego ostry zapach jak i także za jego ostry smak.

Pod jaką postacią występuje piperyna?

Piperyna obecnie jest w zasadzie we wszystkim i  to bardzo różnorodnych suplementach diety. Piperyna gwarantuje nam bardzo szybkie chudnięcie. Czasem jest to nawet około pięciu kilogramów i to zaledwie w kilka tygodni. Czy rzeczywiście efekty po piperynie są naprawdę tak bardzo spektakularne? Czy piperyna powoduje u nas jakiekolwiek efekty uboczne? Za chwilę tego wszystkiego się dowiemy. W zasadzie oczywistą sprawą jest fakt, że właściwości, które charakteryzują piperyną są one głównym powodem właśnie jej stosowania. Efekty, które mamy po piperynie są efektami, które zostały udowodnione i to naukowo. Według licznych naukowców to właśnie piperyna stymuluje pewne enzymy trawienne dokładnie trzustki i właśnie tym samym przyśpiesza ona przemianę materii. I to właśnie ta przemiana materii powoduje u osób stosujących piperynę chudnięcie. Piperyna czy to zwykła czy też piperyna forte redukuje czas przemieszczenia się dokładnie pokarmu oczywiście między jelitami oraz żołądkiem. Ta redukcja także ma efekty mocno wyszczuplające. O piperynie możemy przeczytać w wielu ciekawych artykułach. A jak to jest z efektami ubocznymi piperyny? Zostały przeprowadzone różnego rodzaju badania oczywiście na zwierzętach jak i także na ludzkich ochotnikach. Badania, które zostały przeprowadzone nie stwierdziły jakichkolwiek negatywnych symptomów.

Co wspomaga odchudzanie

W badaniach tych nie została także wykazana genotoksyczność piperyny. Dodatkowo należy zaznaczyć, że piperyna ma działanie antyrakowe oraz przeciwdziała ona negatywnym genowym mutacjom. Okazało się także, że piperyna oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale również ma znacznie pozytywne skutki dla jakże ważnej naszej psychiki. Jednak badania na ten właśnie temat zostały dotychczas tylko i wyłącznie przeprowadzone na różnych zwierzętach. Jednak doniesienia wszelkie są bardzo, ale to bardzo obiecujące. Badania wyglądały tak, że szczurom podawano różne dawki piperyny. Następnie naukowcy obserwowali ich zachowanie jak i także mierzono tak zwaną aktywność biochemiczną mózgu. Naukowcy w zasadzie zgodnie stwierdzili, że działanie piperyny przypomina efekty antydepresyjne. Gdybyśmy się wzięli za analizę wszystkich dostępnych naukowych artykułów wynika jednoznacznie, że pozytywne skutki piperyny są naprawdę bardzo dobrze i na najwyższym poziomie udokumentowane. Musimy także dodać podsumowując całościowo temat, że piperyna forte nie działa tylko i wyłącznie odchudzająco, ale także przeciwdepresyjnie jak i także antyrakowo. Jeśli jednak chodzi o kwestie przeciwdepresyjne to musimy liczyć się z tym, że kwestia ta wymaga jeszcze od nas potwierdzenia w badaniach na istotach ludzkich. Może naprawdę warto zacząć zażywać sobie piperynę? Oczywiście, że tak.