5 elementów, o których należy pamiętać przy projektowaniu pokoju hotelowego

Categories Ogólne Informacje
pokój hotelowy

Każdy odnoszący sukcesy hotel musi stać się miejscem, które daje podróżnym możliwość zapoznania się z kulturą odwiedzanej okolicy, zbierania nowych doświadczeń, odkrywania, pracy i relaksu. Niełatwo jednak stworzyć przestrzeń, która sprosta wszystkim tym wymaganiom. O czym koniecznie trzeba pamiętać przy projektowaniu pokoju hotelowego?

Jak urządzić pokój hotelowy? Wyposażenie

Najważniejsze, aby projekt pokoju hotelowego i restauracji dla gości nawiązywał do pięknych okoliczności przyrody lub niebanalnej historii miasta. Orientacja budynku i najbliższa okolica mogą być inspiracją do wyboru określonych faktur, kolorów i materiałów. Zupełnie inaczej powinny wyglądać meble do hotelu, który znajduje się w malowniczej, nadmorskiej miejscowości niż te, które wybierzesz do funkcjonalnego apartamentu w centrum stolicy. O czym jeszcze pamiętać?

Każdego dnia przez części wspólne pensjonatu oraz prywatne apartamenty będzie przewijać się naprawdę wiele osób. Lepiej więc zawczasu upewnić się, że wyposażenie przetrwa próbę czasu i nie wpłynie negatywnie na komfort ich pobytu. Wykorzystane podczas ich produkcji tkaniny oraz surowce powinny być podwójnie wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Podstawowe udogodnienia

W krajowej branży hotelarskiej klasyczne, sprawdzone rozwiązania coraz częściej ustępują miejsca tym bardziej nowoczesnym, spersonalizowanym i przyjaznym dla gości. Przy projektowaniu pokoju hotelowego nie wystarczy już zapewnić podstawowych udogodnień, takich jak klimatyzacja, bezpłatne kosmetyki do pielęgnacji lub czyste ręczniki i pościel. Bez czego nie można się obejść, jeśli chcemy nadążyć za konkurencją?

W podróży służbowej i na wakacjach ogromne znaczenie ma szybka łączność bezprzewodowa. Sygnał powinien być silny we wszystkich częściach obiektu. Ważne też, aby działał doskonale nawet wtedy, kiedy całkiem sporo osób jest podłączonych do sieci. Warto też zadbać o kilka różnych gniazd i portów USB do natychmiastowego ładowania. Większą przyjemność z pobytu zapewni też dostęp do podstawowych sprzętów, takich jak ekspres do kawy lub telewizor, dzięki któremu możemy swobodnie korzystać z różnych platform streamingowych.

Jakie oświetlenie do pokoju hotelowego?

Zarządzanie rozkładem oraz intensywnością oświetlenia do pokoju hotelowego to jedna z pierwszych rzeczy, za jakie powinniśmy się zabrać, jeśli chcemy zapewnić najlepszą obsługę swoim gościom. Wygodne korzystanie z różnych części pomieszczenia gwarantują wiszące lampy i żyrandole. Równocześnie warto jednak wprowadzić kilka innych źródeł światła, które umożliwią przyjemne spędzanie czasu przy wieczornej lekturze, pracę, przygotowania do snu lub odpoczynek z najbliższymi. Ciepłe, pomarańczowe światło pomoże im się wyciszyć, a neutralne – skoncentrować na obowiązkach.

Naprawdę dobrze przemyślany powinien być nie tylko system oświetleniowy, ale też umiejscowienie konkretnych elementów użytkowych, takich jak włączniki lub gniazdka elektryczne. Goście powinni móc zapalić światło od razu po wejściu oraz móc bez przeszkód korzystać ze sprzętów podłączonych właśnie do ładowania.

Projektowanie pokoju hotelowego – podział na strefy

Podstawowym zadaniem projektantów i architektów wnętrz jest spojrzenie na przestrzeń z perspektywy osób, które będą w niej przebywać. Nawet jeśli nie zamierzasz korzystać z ich usług, możesz zainspirować się technikami, które sprawiają, że ich praca staje się trochę łatwiejsza. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań. Jaki charakter będzie miał obiekt? Jakim potrzebom ma sprostać? Inne rzeczy trzeba uwzględnić przy projektowaniu pokoju hotelowego dla biznesmenów lub uczestników konferencji, a inne dla rodzin z dziećmi lub turystów, którzy podróżują w pojedynkę.

pokój hotelowy

Niezależnie od tego, czy planujesz układ przestronnego apartamentu, czy też małego i przytulnego pokoju dla jednej osoby, spróbuj podzielić go na kilka mniejszych stref. Gościom długoterminowym warto zapewnić przestrzeń do przechowywania bagażu oraz wszystkich rzeczy, które mogłyby utrudniać utrzymanie porządku. W każdym pokoju powinno się też znaleźć miejsce do snu, wieczornego odpoczynku, jedzenia oraz pracy zdalnej.

Drzwi otwierane na kartę magnetyczną

Badania wykazały, że goście o wiele bardziej docenią pobyt, jeśli mają szansę poczuć się trochę jak w domu. Nie oznacza to oczywiście, że musisz rezygnować z eleganckiego, bardziej wyszukanego wyposażenia lub ciekawych pomysłów na aranżację. Wysoki standard apartamentu oraz miła obsługa nie będą jednak znaczyć zbyt wiele, jeśli w zaciszu swojego pokoju podróżni nie zdołają poczuć się pewnie i swobodnie. Celem od początku jest stworzenie atmosfery komfortu, prywatności i bezpieczeństwa.  Jak tego dokonać?

Najważniejsze będą… drzwi. Otwierane na kartę magnetyczną, tłumiące wszystkie hałasy, które mogłyby dobiegać z korytarza oraz ze stosownymi atestami i certyfikatami, które potwierdzają wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej. Zamek na kartę to podwójne zabezpieczenie: dla odwiedzających na wypadek zagubionej lub nie zwróconej karty, a także dla właścicieli obiektu, który mogą ją w dowolnym momencie zablokować lub wymienić.

Zastanawiasz się, jak to działa? Zobacz nasz produkt i sprawdź przykładowe realizacje: https://drzwiwroc.net.pl/drzwi-loftowe/