4 tajemnice biofilmu bakteryjnego

Categories Zdrowie
biofilm bakteryjny czym jest

Organizm ludzki posiada naturalną zdolność regeneracji. Gojenie się ran różnego rodzaju oraz podrażnień, a także regeneracja stawów czy zwalczanie problemów stomatologicznych może być jednak mocno utrudnione przez występowanie biofilmu bakteryjnego.

  1. Czym dokładnie jest biofilm bakteryjny i dlaczego występuje?
  2. Jakie są przyczyny jego powstawania i jak sobie z nim radzić?

Dowiedz się więcej na ten temat już teraz i zadbaj o swoje zdrowie dzięki odpowiedniej suplementacji, aby przyspieszyć proces regeneracji organizmu po zabiegach oraz przy walce z problemami zdrowotnymi różnego rodzaju.

Biofilm bakteryjny – charakterystyka

Biofilm bakteryjny to zwarta społeczność bakteryjna. Kolonia konkretnej grupy bakterii formuje się w większą grupę i powoduje stany infekcyjne, utrudniając proces leczenia.

Biofilm bakteryjny porównywany jest przez specjalistów do swego rodzaju twierdzy lub bariery, która pokryta jest śluzem i jest stosunkowo trudna do wykrycia oraz zwalczenia przez organizm.

biofilm bakteryjnyW grupie bakterie tworzące biofilm są znacznie mniej podatne także na podstawowe leki stosowane w celu usunięcia drobnoustrojów. Dlatego też w przypadku ran niestety nie wystarczą standardowe produkty do odkażania, a w przypadku problemów ze stawami nie sprawdzi się podstawowa suplementacja.

Biofilmy bakteryjne, czyli rozwinięte kolonie bakterii, sprawiają, że pojedyncze bakterie są w grupie o wiele silniejsze. Mają rozwinięte kanaliki, które umożliwiają im pobieranie pokarmu z organizmu oraz komunikują się ze sobą swobodnie za pomocą sygnałów fizycznych i chemicznych.

Występowanie biofilmu bakteryjnego jest uznawane za przyczynę aż 80% różnych infekcji występujących w ludzkich organizmach według NIH. Ze względu na to, że na biofilm bakteryjny składają się różne bakterie oraz grzyby, które między sobą sprawnie się komunikują oraz wymieniają DNA i dzielą się pokarmem, to całkowite wyleczenie tego zjawiska jest naprawdę trudne i skomplikowane. Powstawanie biofilmu w organizmie może prowadzić do problemów z gojeniem się ran, problemów ze stawami, a także rozmaitych infekcji górnych dróg oddechowych, problemów jelitowych i wielu, wielu innych. Wszystko zależy od tego, gdzie bakterie postanowią uformować swoją kolonię oraz jaki będzie skład biofilmu bakteryjnego w tym konkretnym przypadku.

Sprawdzone metody walki z biofilmem bakteryjnym

Skuteczne pozbycie się nawracających infekcji nie jest możliwe, jeśli nie zostanie zniwelowane działanie biofilmu bakteryjnego. Dlatego też samo podstawowe leczenie problemów jelitowych czy też dezynfekcja i odkażenie rany, która nie chce się zagoić – niestety nie wystarczą.

suplementy diety sklep
Preparaty na biofilm bakteryjny znajdziemy w renomowanych sklepach z suplementami diety.

W sytuacji, gdy biofilm bakteryjny będzie utrudniał leczenie, należy koniecznie zastosować sprawdzone suplementy diety oraz leki o potwierdzonym działaniu, które przyczyniają się do znacznego zmniejszenia problemów zdrowotnych dzięki ograniczeniu dostępności do pokarmu przez bakterie oraz dzięki rozbiciu połączeń między całą bakteryjną kolonią. Nie jest to łatwe do osiągnięcia i wymaga specjalistycznego podejścia oraz systematyczności.

Stosując produkty apteczne w celu poprawienia skuteczności leczenia, warto decydować się tylko i wyłącznie na produkty wysokiej jakości, od sprawdzonego producenta i z rzetelnego źródła. Wybór dystrybutora suplementów przeciw biofilmowi bakteryjnemu jest istotny zarówno ze względu na cenę tego typu produktów, jak i ich skuteczność. W tej kwestii najlepiej postawić na przykład na takie sprawdzone produkty, jak Caricol czy QuickMelt, które mają potwierdzone działanie i cieszą się dużym uznaniem w środowisku lekarskim oraz polecane są przez farmaceutów.